بررسی و امتیازات بازی Outriders Worldslayer

بررسی و امتیازات بازی Outriders Worldslayer
نام : بررسی و امتیازات بازی Outriders Worldslayer
آخرین بروزرسانی : دانلود با لینک مستقیم اضافه شد

مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود و بازی : دانلود بازی-->>> اخبار و معرفی بازی ها-->>> اخبار و معرفی بازی ها-->>> بررسی و امتیازات بازی Outriders Worldslayer
خلاصه بازی:

سال گذشته که بازی Outriders منتشر شد، مشخص بود در وحله اول با یک شوتر خالص روبرو هستیم. اثری که تمام تمرکز خود را روی مبارزات قرار داده بود و سعی داشت علاقه‌مندان به مبارزات طولانی و نفس‌گیر را راضی کند. با این حال حتی چنین گروهی از مخاطب‌ها هم بعد از ساعت‌ها دنبال کردن یک روند ثابت، به احتمال فراوان با تجربه‌ای تکراری روبرو می‌شوند. یکی از مشکلاتی که بازی اصلی از آن رنج می‌برد همین تکراری شدن روند کلی بازی بود. شاید تجربه بخش داستانی می‌توانست به خودی خود سرگرم‌کننده باشد اما سازندگان بازی برنامه مشخصی حداقل در ابتدای عرضه برای End Game نداشتند. وضعیت بازی اصلی عملا به شکلی رقم می‌خورد که اگر بخش داستانی آن را به اتمام می‌رساندید، به شکل مشخص دیگر فعالیت جذابی برای ادامه تجربه بازی نداشتید. حالا استودیو People Can Fly بازگشته و با انتشار بازی Outriders Worldslayer که بسته اضافه‌شونده‌ای برای این مجموعه شناخته می‌شود، قصد داشته تا حدودی اشتباهات گذشته را پوشش دهد. آنها به شکل دقیق برنامه‌ای برای تجربه بازی بعد از بخش داستانی داشته و تا حدودی توانسته‌اند اهداف اولیه خود را محقق کنند اما آیا این به معنی برطرف شدن تمامی ضعف‌های این شوتر سوم شخص است ؟

داستان بازی Outriders Worldslayer مدتی بعد از اتفاقات انتهای نسخه اصلی دنبال می‌شود و همان ماجرای همیشگی را مطرح می‌کند. ناهنجاری که ساکنین سیاره Enoch را درگیر خود کرده و قربانی‌های خود را یا از بین برده یا آنها را تبدیل به انسان‌هایی با قدرت‌های جادویی می‌کند. اینبار هم همان ناهنجاری بازی اصلی بازگشته و شاهد معرفی شخصیت منفی جدیدی هستیم که به نوعی قصد دارد به این پدیده چهره‌ای درگیرکننده دهد. موضوعی که هرچند در ایده جذاب است اما همچنان درگیر پیاده‌سازی ضعیف و پرداختی ناشیانه است. در گذشته People Can Fly بارها نشان داده بود که داستان به هیچ وجه یکی از نکات برجسته آنها نیست و معمولا تنها در آثار آنها روایت وسیله‌ای است برای پیشبرد گیم‌پلی تا چیز دیگری. اینجا هم شاهد همان روال گذشته هستیم و همچنان دیالوگ‌ها بیش از هر چیزی یادآور فیلم‌های نمایش خانگی است. موضوعی که قرار دادن آن در کنار دیگر مشکلات داستان و روایت آن در Outriders Worldslayer باعث می‌شود باز هم این نکته را در نظر بگیرید که اینجا شما کاری با این بخش از بازی نداشته و آمده‌اید تا وارد مبارزه‌ای جذاب شوید.

با توجه به نبود ارزش افزوده آنچنانی در انتهای بازی اصلی، بخش داستانی آن و ماموریت‌های جانبی تبدیل به تمرکز اصلی روند تجربه بازی Outriders شده بود. شاید این بخش از ساخته People Can Fly در بالاترین سطح ممکن قرار نمی‌گرفت اما موفق شده بود تا ماموریت خود را به سرانجام برساند. با این حال بخش داستانی Worldslayer به قدری کوتاه، تکراری و فراموش‌شدنی است که نمی‌تواند حتی این دستاورد نسخه اصلی را تکرار کند. با این حال باز هم اینجا بخش داستانی یک بهانه است تا شما را با اندگیمی کاملا متفاوت و از نو طراحی‌شده روبرو کند. در اصل شاید داستان در این بسته اضافه شونده از دید خط کلی روایی جلو رفته باشد اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که محتوای پیش رو آماده شده تا یکی از اصلی‌ترین کمبود‌های این پکیج کلی را از نو معرفی کند. حالا بعد از به اتمام رساندن بخش داستانی این فرصت را در اختیار دارید که تمامی تجهیزات و اسلحه‌های خود را در چند سیستم مختلف ارتقا داده و به جوایز بیشتری دست پیدا کنید. در اصل شاید رویکرد کلی گیم‌پلی همان همیشگی باشد اما سازندگان بازی کمی آن را ارتقا داده و در مقابل سیستم‌هایی متفاوت را در بازی قرار داده‌اند تا ادامه تجربه آنها برای ساعت‌ها تبدیل به امری منطقی شود. اکنون به جز ایجاد فرصت تجربه نکاتی مثل درجه‌های سختی بالاتر و World Tierها می‌توانید همراه با دیگر گیمرها به سراغ دانجن انتهای بازی بروید که به شکل قابل توجهی شما را با چالش‌های جدیدی روبرو می‌کند. چالش‌هایی که البته ابزار مقابله با آنها در قالبت Skill Tree جدید پیش روی شما قرار داده شده.

با وجود تغییرات ایجاد شده، ارتقا قابل توجه End Game و اضافه شدن قابلیت‌های جدید به شخصیت اصلی اما باز هم Outriders Worldslayer درست مانند بازی اصلی نمی‌تواند در سطحی بالاتر از دیگر رقبای آنلاین و به خصوص PvE خود قرار گیرد. عنوانی که در داستان با مشکلات بسیاری مواجه است و تنها می‌تواند شوتری سرگرم‌کننده را پیش روی شما قرار دهد. شوتری که هرچند در ذات خود کیفیت خوبی را به همراه دارد اما تکرار بیش از حدش باعث می‌شود ارزش‌های اولیه خود را از دست دهد. اثری که همچنان از دید جلوه‌های بصری و صوتی در سطح قابل قبولی قرار دارد اما نمی‌تواند تازگی خاصی را به همراه داشته باشد. اگر از تجربه بازی اصلی لذت برده بودید حالا این فرصت را دارید تا در بازی Outriders Worldslayer همان روند همیشگی را به شکلی بهبود یافته در یک End Game تغییر یافته تجربه کنید. موضوعی که هرچند به این پکیج ارزش خوبی می‌دهد اما نتوانسته تمامی ضعف‌های گذشته از جمله داستان ضعیف را پوشش دهد.

امتیاز دهکده دانلود - 7

7

امتیاز دهکده دانلود

نقاط قوت:
شوتری سرگرم‌کننده
تغییرات اساسی در End Game بازی
اضافه شدن درجه‌های سختی و جوایز بیشتر
بهبود Skill Tree برای کلاس‌های مختلف
نقاط ضعف:
داستان همچنان جذابیت خاصی ندارد
دیالوگ‌های ضعیف
تنوع کمتر دشمن‌ها نسبت به بازی اصلی
همچنان بازی می‌تواند بعد از تجربه طولانی، تکراری شود
این بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PS5 بررسی شده است
User Rating: Be the first one !

محمد طالبیان

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

مطالب ویژه