بررسی و امتیازات بازی Immortality

بررسی و امتیازات بازی Immortality
نام : بررسی و امتیازات بازی Immortality
آخرین بروزرسانی : دانلود با لینک مستقیم اضافه شد

مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود و بازی : دانلود بازی-->>> اخبار و معرفی بازی ها-->>> اخبار و معرفی بازی ها-->>> بررسی و امتیازات بازی Immortality
خلاصه بازی:

تازه ترین ساخته «سم بارلو» (Sam Barlow) یعنی بازی Immortality دنباله ای‌ست بر ایده‌های او در زمینه Interactive Video Games که با انواع پازل و جلوه های واقعی پر شده است.  اجرا این ایده ها در بازی Her Stories نام او را در این سبک به شهرت رساند. حال Immortality در تلاش برای پیش برد سبک ساخته شده و شاید تحولی ایجاد نکرده باشد اما پیشرفت هایش به طور حتم باعث میشود تا لذت بیشتری از محصول نهایی ببرید. نوشتن نقد بدون اسپویل و یا لو دادن داستان شاید کار راحتی نباشد، چون دقیقا بازی بر اساس همین داستان و ویدیو ها ساخته شده است. خبری از درگیری برای دیدن نقاط مثبت گرافیکی و گیم پلی نیست، بلکه تمام نقاط قوت داستانی است که ارائه میشود تا بازیکن را مجذوب خود کند.

در همین ابتدا باید گفت که با دید یک بازی نرمال نباید به سراغ Immortality رفت. خبری از مکانیزم های کلاسیک و یا جدید نیست. با یک سری پازل روبرو هستید که بر اساس داستان میتوان با آنها تعامل داشت. این داستان ها در تعدادی ویدیو قرار دارند که هنرپیشه های واقعی در آنها ایفای نقش کرده‌اند. داستان از جایی شروع میشود که مدل فرانسوی معروفی به نام  «ماریسا مارسل» Marissa Marcel که در سال 1999 به یکباره بدون هیچ خبری ناپدید می‌شود. با اینکه در زمان معرفی گفته میشود آینده درخشانی دارد، اما با وجود بازی در سه فیلم، هیچ کدام از این فیلم‌ها هیچگاه در معرض عموم نمایش داده نشدند. حالا او ناپدید شده و باید با پیشبرد داستان ببینیم که چه اتفاقاتی در این مدت افتاده است. تعدادی زیادی کلیپ های قدیمی در قالب فیلم وجود دارند که با استفاده از یک دستگاه ادیت فیلم قدیمی میتوان آن‌ها را مجددا بررسی کرد و یا جلو و عقب برد. اما تصاویر آنچه که به نظر میرسند نیستند. هرکدام از آنها دارای جزئیات و داستان هایی هستند که باید آن‌ها را پیدا کنید. سوالاتی را باید در هنگام مشاهده هر کدام از کلیپ ها پرسید. به طور مثال آیا اشیا داخل کلیپ ها شامل داستانی هستند ؟ آیا صورت و حالت بازیگران میخواهد چیزی مخفی را به ما نشان دهند ؟ با کلیک بر روی هر کدام از این جزئیات دستگاه ممکن است کلیپ های گمشده‌ای را نمایش دهد و به سه فیلم کلی موجود اضافه کند. اما هر کدام از آن‌ها در دهه متفاوتی از 1960 و 1970 اتفاق افتاده‌اند و حل پازل های آنها نیاز به بررسی، مشاهده و گوش کردن به دیالوگ ها دارد. اینکار زمانی پیچیده تر میشود که کلیپ‌های گمشده و متفاوت به داستان اضافه میشوند و عمق بسیار بیشتری به معماهای بازی میدهند. پس از بررسی و جمع آوری اطلاعات لازم می‌توان این کلیپ ها را در کنار هم قرار داد تا فیلم‌های مشخصی شکل بگیرند و دلایل داستانی که داریم دنبال میکنیم را مشخص کنند.

 در ابتدا شاید به نظر برسد که بازی جذابیت خاصی ندارد، اما زمانی که درگیر داستان و حل معما های آن شوید، جذابیت بازی بشدت افزایش پیدا می‌کند. روایت بسیار خوب بازی مجذوب کننده است اما با تمامی این تفاسیر این سبک مناسب همه نیست. در کنار فیلم های رسمی که پخش شده اند، کلیپ های پشت صحنه شامل وقایعی هستند که بین Marcel و عوامل دیگر افتاده و جزئیات بیشتری را نمایش میدهند.

استایل فیلمی و کلیپی همگی مربوط به دهه 60 و 70 هستند و برای جمع آوری و درست کردن آنها، سم بارلو و تیمش زمان زیادی را صرف کرده‌اند. این میزان توجه را در تک تک کلیپ هایی که در بازی قرار دارند و خود جزئی از داستانی بزرگتر و فیلم هستند میتوان دید. دقت در جزئیات، تغییر در حالات چهره و محیط همه با ریز ترین توجه ساخته و در کنار هم قرار گرفته اند. نمایش سه دهه سینما از 1968 تا 1999 با استایل های متفاوت کاری قابل توجه بوده که در Immortality انجام شده. هرچقدر روند بازی پیش میرود بیشتر آدم به این نتیجه میرسد که باید بیشتر به کلیپ های آن توجه کند و سعی کند پازل های بیشتری را پیدا و حل کند. جادوی بازی در همین روایت است که باعث میشود بیشتر به روند بازی دقت کرد.

در کل بارلو تلاش خود را کرده چیزی را که با Her Story به خوبی پیش برد، بهتر کند. نتیجه شده بازیی که پر است از پازل و داستان های جالب که حل هرکدام از آنها شاید در ابتدا وقت گیر به نظر برسد اما در ادامه دلیلی هستند که پلیر را مجذوب خود میکند تا بهتر داستان را حل کند و پیش ببرد. باید دوباره اشاره کنیم که این سبک از بازی شاید برای خیلی ها جذاب نباشد، اما برای افرادی که به دنبال تجربه Interactive هستند یکی از بهترین گزینه ها یا بهترین بازیی است که در این سبک ساخته شده است.

امتیاز دهکده دانلود - 8

8

امتیاز دهکده دانلود

نقاط قوت:
آرت استایل
داستان و پازل های خوب
دقت بالا در طراحی جزییات
بهترین انتخاب برای دوستداران آثار تعاملی
نقاط ضعف:
شروع کند
کنترل با Mouse و Keyboard خوب نیست
این بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PC بررسی شده است
User Rating: 4.45 ( 1 votes)

امیر‌علی قبادیان

Smart :d - handsome :d:d

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

مطالب ویژه